Jak twierdzi Microsoft Copilot to Twój codzienny towarzysz oparty na sztucznej inteligencji, wykorzystujący możliwości AI i modelu GPT-4 do zwiększania produktywności, uwalniania kreatywności i pomagania w lepszym zrozumieniu informacji dzięki prostemu czatowi. Copilot jest odpowiedzią Microsoft na CHatGPT i działa na tej samej zasadzie co popularne narzędzie od OpenAI. W tym artykule skoncentrujemy się na samym tworzeniu konta Microsoft do obsługi Copilot.
- Czym jest Copilot?
- Co różni Copilot od ChatGPT?
- Czy Microsoft Copilot jest za darmo?
- Co daje utworzenie konta Microsoft do obsługi Copilot?
Czym jest Copilot?
Microsoft Copilot to nowe narzędzie opracowane przez Microsoft, które ma na celu zintegrowanie sztucznej inteligencji z produktami firmy, takimi jak Microsoft 365, aby ułatwić użytkownikom pracę. Copilot działa z aplikacjami takimi jak Word, Excel, PowerPoint, Outlook i inne, dostarczając inteligentne funkcje, które mogą pomagać w pisaniu tekstu, analizie danych, generowaniu podsumowań i innych zadaniach.
Podobnie jak ChatGPT, użytkownicy mogą wchodzić w interakcję z Copilotem za pomocą komunikatów tekstowych w oknie chatu. Jednak Copilot idzie o krok dalej, integrując się dodatkowo z Microsoft Graph i danymi z Microsoft 365, aby zapewnić spersonalizowane odpowiedzi, dopasowane do potrzeb użytkownika. Taka integracja jest jednak dostępna dla subskrybentów usługi Microsoft 365.
Kluczowe jest to, że Microsoft Copilot to taka sama usługa jak ChatGPT czyli Chatbot. Uzyskasz do niego dostęp w przeglądarce Microsoft Edge, za pomocą dedykowanych aplikacji, także na urządzenia mobilne, a także pod adresem: https://copilot.microsoft.com/ gdzie bez logowania, bez rejestracji konta, uzyskasz dostęp do chatbot za darmo
Co różni Copilot od ChatGPT?
Microsoft Copilot to wszechstronny chatbot wyposażony w sztuczną inteligencję, który może być używany na wiele praktycznych sposobów. Może odpowiadać na pytania, generować historie, streszczać fabuły książek, pomagać w zadaniach programistycznych, generować obrazy i wiele więcej. Niezależnie od tego, czy potrzebujesz informacji, kreatywnego pisania, tłumaczenia tekstu czy wsparcia technicznego, tak samo jak ChatGPT, Copilot dostosuje się do twoich potrzeb i zapewni cenną pomoc.
Warto wiedzieć, że ChatGPT dostępny jest za darmo i korzysta on z modelu GPT-3.5. Jeśli zdecydujemy się korzystać z płatnego ChatGPT, będzie on działał w oparciu o model GPT-4. Zyskamy też dostęp do GPTs, Dall-E i pracy z załącznikami. W przypadku Microsoft Copilot, bezpłatnie uzyskujemy od razu dostęp do modeli GPT-4 i także możemy generować obrazy (Dall-E) i dodawać załączniki.
Kluczową różnicą jest to, że z pozoru Copilot za darmo daje nam dostęp do funkcji, za jakie w ChatGPT Plus zapłacimy, ale ChatGPT Plus jest bardziej otwarty, daje większe limity korzystania z chatu, możemy dodatkowo korzystać z GPTs oraz pracować z wtyczkami. Natomiast porównując ChatGPT (wersja darmowa) do Copilot, Copilot zyskuje ogromną przewagę, i z uwagi na wspomniane już załączniki, generowanie obrazu oraz pracę z modelem GPT-4. Ponadto Copilot oferuje dostęp do Internetu (na żądanie), czego darmowa wersja ChatGPT nie oferuje, ale uzyskamy to w ChatGPT Plus.
Czy Microsoft Copilot jest za darmo?
Tak i nie. Możesz korzystać z chatbota Copilot za darmo, nawet bez rejestracji. Jeśli chcesz, aby został zintegrowany z narzędziami Micrososft 365, ta opcja będzie płatna.
Aby korzystać z Microsoft Copilot, masz możliwość zalogowania się lub korzystania z niego bez konta. Nie musisz się logować ani rejestrować, aby uzyskać dostęp do podstawowych funkcji Copilot. Wystarczy odwiedzić witrynę Microsoft Copilot lub skorzystać z aplikacji. Będziesz mieć dostęp do możliwości sztucznej inteligencji Copilot, które mogą zwiększyć produktywność, kreatywność i dostarczać informacji za pośrednictwem prostego czatu.
Co daje utworzenie konta Microsoft do obsługi Copilot?
Utworzenie konta Microsoft i zalogowanie się w celu korzystania z Copilot ma kilka zalet:
- Większe limity wiadomości: 4000 znaków dla zalogowanych i 2000 znaków dla niezalogowanych
- Obsługa załączników: bez rejestracji możesz dodawać załączniki graficzne, po logowaniu, także pliki innego typu do analizy oraz robić wygodnie zrzuty ekranu,
- Bezproblemowe działanie: logując się, możesz bezproblemowo uzyskać dostęp do Copilot na różnych urządzeniach. Twoje preferencje, ustawienia i historia są zsynchronizowane, dzięki czemu możesz wygodnie kontynuować od miejsca, w którym przerwałeś.
- Personalizacja: zalogowane konto pozwala Copilot dostosować swoje odpowiedzi na podstawie Twoich wzorców użytkowania, preferencji językowych i kontekstu. Ta personalizacja podnosi jakość otrzymywanej pomocy.
- Współpraca: jeśli współpracujesz z innymi, konto Microsoft umożliwia współdzielony dostęp do Copilot. Możesz współpracować nad kodem, dokumentami lub innymi zadaniami, wykorzystując możliwości Copilot. Ta funkcja jest dostępna w Copilot PRO.
- Przechowywanie w chmurze: po zalogowaniu Copilot może zapisywać fragmenty, kod i inną zawartość w Twojej pamięci w chmurze. Dzięki temu masz pewność, że Twoja praca będzie dostępna z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu.
- Bezpieczeństwo i prywatność: konta Microsoft są wyposażone w funkcje zabezpieczeń, takie jak uwierzytelnianie dwuskładnikowe, które pomagają chronić Twoje dane. Ponadto ustawienia prywatności można dostosować, aby kontrolować sposób, w jaki Copilot wykorzystuje Twoje dane.
- Aktualizacje i ulepszenia: Po zalogowaniu możesz otrzymywać aktualizacje, poprawki błędów i nowe funkcje, gdy tylko staną się dostępne. Zawsze będziesz mieć dostęp do najnowszych ulepszeń.
Pamiętaj, że utworzenie konta Microsoft jest opcjonalne, ale poprawia jakość korzystania z usługi Copilot, zapewniając dodatkowe funkcje i wygodę. Ponadto rekomendujemy posiadanie konta Microsoft, co przydaje się do:
- obsługa konsoli nowej generacji, dostęp do konta Microsoft Xbox, zarządzanie profilem gracza,
- dostęp do bezpłatnego pakietu Microsoft 365 czyli tzw. Office Online za darmo,
- obsługa poczty Outlook (poczta e-mail za darmo) w domenie outlook.com i hotmail.com,
- obsługa systemu Windows, w tym jego aktywacja.